شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
 • طلای جهانی 0.22 درصد ارزان شد

  پول نیوز - قیمت هر اونس طلا با ۰.۲۲ درصد کاهش به ۱۴۶۸ دلار و ۲۱ سنت رسید.

  به گزارش پول نیوز، به نقل از رویترز، در حالی که پس از اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه در مذاکرات تجاری با چین پیشرفت هایی حاصل شده است، بازارهای بورس شاهد رشد بی سابقه ای بودند قیمت طلا روز جمعه کاهش داشت و نوار رشد قیمت 3 جلسه قبلی را پاره کرد.

  بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با 0.22 درصد کاهش به 1468 دلار و 21 سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با 0.33 درصد کاهش به 1468 دلار و 50 سنت رسید.

  طلای جهانی 0.22 درصد ارزان شد

   

  ادوارد مویا تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا گفت: «جنگ تجاری به طور کلی بر تجارت طلا تاثیر گذاشته است و خوش بینی زیادی وجود دارد که فاز نخست توافق تجاری به سرانجام خواهد رسید.»

  وی افزود:«جنگ تجاری بزرگترین مانع بر سر راه رشد اقتصاد جهانی بوده و کاهش تنش ها موجب افت جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاران خواهد شد.»

  در حالی که اختلافات تجاری میان دو اقتصاد بزرگ جهان موجب بروز آشفتگی در بازارهای مالی شده و نگرانی از بروز رکود در اقتصاد جهانی را افزایش داده است، قیمت طلا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بیش از 14 درصد رشد داشته است.

  قیمت طلا پس از رسیدن به بالاترین رقم یک هفته گذشته در روز پنجشنبه رو به کاهش گذاشت اما همچنان در مسیر رشد هفتگی حدودا 0.6 درصدی باقی ماند.